SportDOG 450m Trainer

Zľava
Pôvodne: 230.90 €
207.50 €
vrátane DPH
Skladom
Zásielková spoločnosť Geis 25.9.2019
Dosah: 450 m
Vhodné pre psov:
Možnosť ovládať: 1 psa
Funkcia: zvuk + vibrácie + el.impulz
(+421) 221 201 059

Profesionálny výcvikový obojok SportDog SD-425 je vhodný pre výcvik služobných a loveckých psov v extrémnych podmienkach. Vďaka nastaveniu širokej škály intenzity impulzov a výcvikových programov je obojok vhodný pre všetky druhy psích plemien. Efektívny dosah obojku je optimálnych 450 m.

Obojok pracuje s tromi druhmi korekcie - zvuk, vibrácie, elektrostatické impulzy a vďaka technológii DryTek sú prijímač aj vysielač vodotesné a ponoriteľné až do hĺbky 7,5 m. Ďalšou z predností výcvikového obojku je možnosť ovládania až 3 psov alebo dlhá výdrž a nízka hmotnosť dobíjacích Li-Ion batérií, ktoré z obojku SportDog SD-425E s hmotnosťou iba 49 g robia jeden z najľahších obojkov na trhu.

 

Výhody

Nevýhody

dosah 450 m
3 druhy korekcie
 7 úrovní intenzity
možnosť programovania korekcie
 dlhé a krátke impulzy
ovládanie až 3 psov
 technológia DryTek umožňujúca ponorenie do 7,5 m
 dobíjacie Li-Ion batérie

vysielač nemá displej
mierne zhoršené prepínanie medzi ovládaním viacerých psov

 

Dosah obojku

Výcvikový obojok SportDog SD-425E vyniká výborným dosahom 450 m. Vďaka tomuto dosahu je obojok vhodný pre výcvik psa na otvorených priestranstvách.

 

Typ korekcie

Obojok disponuje tromi druhmi korekcie - zvukovým upozornením, vibráciami a elektrostatickými impulzmi. Vibrácie aj zvukové upozornenie sú nastaviteľné v niekoľkých úrovniach intenzity. Elektrostatický impulz umožňuje vysielať dlhé aj krátke korekcie, ktoré možno nastaviť v 7 úrovniach intenzity. Silu jednotlivých korekcií možno ľubovoľne programovať a združovať ich do výcvikových programov, ktoré si môžete podľa svojich preferencií nastaviť na výcvik, na prechádzku so psom a pre ďalšie potreby využitia.

 

Batérie

Prijímač aj vysielač obojku sú napájané nabíjateľnými Li-Ion batériami s kapacitou 200 mAh, ktoré v prevádzke vydržia 40 - 60 hodín. Batérie plne nabijete do dvoch hodín.

 

Vodotesnosť

Elektronický obojok SportDog SD-425E je ako jeden z mála vhodný pre použitie v extrémnych podmienkach. Technológia DryTek, umožňuje plnú vodotesnosť prijímača aj vysielača a ponoriteľnosť oboch zariadení až do hĺbky 7,5 m.

 

Počet psov

S prijímačom výcvikového obojku možno naraz vykonávať výcvik až u 3 psov zároveň. K prepínanie slúži postranné tlačidlo na vysielači.

 

Dĺžka obojku

Obojok odolný proti poškodeniu a znečisteniu je vyrobený z kvalitného plastu, ktorý psa na krku nedráždi. Jeho dĺžka je flexibilne nastaviteľná od 20 cm do 70 cm.

 

Parametre

Prednosťou prijímača elektronického obojku sú nízka hmotnosť 49 g a malé rozmery 2,6 cm x 6,2 cm x 2,5 cm (výška, šírka, hĺbka ). Naproti tomu ergonomicky tvarovaný vysielač váži 110 g a so svojimi praktickými rozmermi 8,8 cm x 4,7 cm x 2,5 cm (výška, šírka, hĺbka) sa výborne drží v ruke a ľahko sa vojde do vrecka či zavesení na opasok.

 

V čom vám elektronický obojok pomôže?

Elektronický obojok SportDog SD-425E pomáha k výbornému zvládnutiu základných povelov, ktorými sú "sadni", "ľahni" alebo "zostaň", ale aj pokročilého výcviku. Vďaka odolnosti voči vode a znečisteniu je obojok vhodný pre profesionálny služobný výcvik v extrémnych podmienkach. S obojkom navyše psa odnaučíte zlozvykom v podobe ťahania za vôdzku, bezdôvodného a nežiaduceho štekania, behania za zvieratami a mnoho ďalšieho.