0
košík je prázdny

Už len 124,2 € do
dopravy zdarma

Ako vybrať protištekací obojok

V prvom rade je treba zdôrazniť, že protištekacie obojky sa v žiadnom prípade nerovnajú týraniu psa a nespôsobuje mu žiadnu fyzickú ani psychickú újmu. Sú len dômyselným pomocníkom, ktorý Vám pomôže odnaučiť psa vyť a štekať. Získate tak kľud Vy aj Vaši susedia.

Ako protištekacie obojky fungujú?

Protištekací obojok je elektronickým zariadením, ktoré dokáže rozpoznať štekanie a vytie psa. Ak sa pes rozšteká, obojok sa aktivuje, psa upozorní väčšinou zvukom alebo pomocou vibrácií a v prípade, že pes neprestane štekať, nasleduje korekčný impulz, ktorý  podľa druhu obojku môže byť vibračný, sprejový alebo najčastejšie elektrostatický.

Psi si čoskoro uvedomia súvislosť medzi svojim štekotom a aktiváciou protištekacieho obojku.

 

Druhy protištekacích obojkov:

 

Ultrazvukové protištekacie obojky - Fungujú na báze vysielania ultrazvuku, ktorý je psovi nepríjemný. Ultrazvuk je aktivovaný štekotom psa a vysielaný len ak pes šteká. Jedná sa o najmenej účinný systém na trhu.

Protištekacie vybračné obojky - Obojky sú vhodné pre malé a stredné psy. Vibrácie, ktoré sa aktivujú štekotom psa sú pre neho nepríjemné, pes sa snaží týmto vibráciám vyhnúť a teda prestáva štekať.

Protištekacie sprejové obojky - Tieto obojky sú vhodné pre všetky plemená. Pri štekaní psa dochádza k vypúšťaniu spreja na jeho ňufák, čo je pre psa bezbolestné, ale nepríjemné. Ide o druhú najúčinnejšiu metódu výchovy zvieraťa po použití elektrostatického impulzu.

Protištekací obojok s elektrostatickým impulzom - Sú najúčinnejšou metódou na trhu, ako eliminovať psie štekanie. Pri štekaní je pes dopredu vždy upozornený zvukom alebo vibráciami, podľa typu obojku, na nevhodné správanie a až potom je vyslaný elektrostatický impulz, ktorý je pre psa nepríjemný, ale neublíži mu. So štekotom sa u niektorých typov obojkov impulz zvyšuje, u niektorých zostáva stabilný na hodnote podľa vášho nastavenia. Ak pes poslúchne alebo naopak aj napriek stálemu vysielaniu impulzu sa do určitej doby neukludní, obojok sa deaktivuje a impulz prestane vysielať.