0
košík je prázdny

Už len 119,99 € do
dopravy zdarma

Ako na výcvik psa?

27. 7. 2017 13:45

Iste poznáte tie okamihy, kedy vidíte paničku volajúci cez celú ulicu na svojho psa, ktorý si skrátka robí, čo chce a jej pokyny absolútne nepočúva. Niektoré plemená psov sa bez výcviku nezaobídu. V opačnom prípade sa tieto psy stávajú nezvládnuteľní. ako

Výcvik poslušnosti a obratnosti je základom výcviku psa. Psy žijú s ľuďmi od pradávna, ale bez výcviku s nimi často spolužitie nie je jednoduché.

Výcvik formou odmien

K výcviku psa formou odmien potrebujete obojok, vodítko a maškrty. Cvičiť psa by vždy mal iba jeden a ten istý človek, aby pes nebol zmätený.

Niekoľko základných rád

Ako sme už spomenuli vyššie, psa by mala vždy cvičiť tá istá osoba. Zároveň je nutné dodržiavať zásadu, že povely je nutné psovi dávať stále rovnako. Je nutné nemeniť intonáciu hlasu ani slova. Pes by bol opäť zmätený. Pri výcviku je nutné všetko zjednodušiť tak, aby pes vždy chápal, čo po ňom chceme.

Pre cvičenie psa je vhodné vybrať kľudné miesto, kde ho nebude nič rušiť. V rušnom prostredí by sa mohol dívať inam a nemal by pokoj na to, aby sa sústredil na vaše povely. Pri výcviku by sme tiež nemali používať hrubé metódy, inak sa pes bude báť. Pes by mal byť cvičený len niekoľko minút v kuse, potom je nutná chvíľka na odpočinok.

Výcvik psa pomocou výcvikového obojku

Ďalšou možnosťou, ako vycvičiť psa, je výcvikový obojok. Táto metóda si poslednou dobou získava čoraz viac priaznivcov. Na prerušenie nežiaduceho správania psa stačí naozaj veľmi nízky impulz. Elektronický impulz navyše stačí použiť len niekoľkokrát ... u niektorých psov napríklad trikrát ... a ďalej už stačí len zvukový signál, a pes sa chová tak, ako má.

Vďaka elektronickým výcvikovým obojkom pre psov pre mnoho majiteľov prestali byť prechádzky stresovú záležitosťou. Psy si môžu užívať voľného pohybu a spokojnosť je viditeľná na oboch stranách.

Kategórie blogu
Obojky 2 články