SportDog SD-1875E

477.80 €
vrátane DPH
Skladom
Zásielková spoločnosť Geis 20.11.2019 *
* Pokiaľ tovar objednáte dnes do 12:00
Dosah: 1600 m
Vhodné pre psov:
Možnosť ovládať: 6
Funkcia: zvuk + vibrácie + el. impulz
(+421) 221 201 059

Elektronický obojok SportDOG 1 600m Tréner patrí k vyššej rade výcvikových obojkov. K jeho prednostiam patrí dosah na 1 600 metrov, možnosť výcviku až šiestich psov naraz a vodotesný systém DryTek, s ktorým je možné obojok ponoriť až do hĺbky 7,6 metra. Tento model je navyše dodávaný s prídavným lokalizátorom SD-BEEP-E.

Obojok je vybavený zvukovým upozornením, vibráciami a dlhými aj krátkymi elektrostatickými impulzmi s nastaviteľnou úrovňou intenzity. Vysielač je vhodný pre výcvik viac psov. Umožňuje ovládať až 6 psov naraz. S ergonomicky tvarovaným a ľahkým vysielačom je ovládanie veľmi jednoduché. Systém ovládania je tiež unikátny v tom, že jeden obojok môže ovládať viac vysielačiek.

Prídavný zvukový lokalizátor je výborným pomocníkom pre rýchle určenie polohy psa. Systém vydáva 9 rôznych zvukových tónov, nastaviteľných v pravidelných intervaloch 5 alebo 10 sekúnd alebo vydaním zvuku až po stlačení tlačidla. Lokalizátor SD-BEEP-E nahrádza klasické GPS vyhľadávania. Pomocou zvukov upozorňuje, či pes beží alebo stojí. Dosah lokalizátora je 450 metrov.

Výhody

Nevýhody

dosah 1 600 m
 ovládanie až 6 psov
 lokalizátor SD-BEEP-E
3 druhy korekcie - zvuk, vibrácie, impulz
 14 úrovní intenzity korekcie
malé rozmery vysielača aj prijímača
vodotesný a ponoriteľný obojok

vysielač bez displeja
 priemerná výdrž batérií

 

Dosah obojku

Účinný dosah elektronického obojku SportDOG Trainer je 1 600 metrov. V členitom alebo lesnatom teréne môže byť dosah nepatrne nižšia. Audio lokalizátor pre monitorovanie psa disponuje efektívnym dosahom 450 metrov.

 

Typ korekcie

Obojok umožňuje vysielať zvukovú výstrahu, vibrácie a dlhé aj krátka elektrostatické impulzy. Dlhé impulzy sú nastaviteľné v 14 úrovniach intenzity, zatiaľ čo krátke impulzy je možné nastaviť v 7 stupňoch intenzity. Pre okamžitú a intenzívnu výstrahu je obojok vybavený funkciou 2Boost, ktorá dvojnásobne zvyšuje vopred zvolenú intenzitu korekcie.

Batérie

Vysielač aj prijímač elektronického obojku SportDOG 1600m Tréner sú vybavené dobíjacími batériami. V závislosti od intenzity používania vydrží batéria niekoľko dní až týždňov. Rýchlonabíjanie umožňuje batérie nabiť doplna za dve hodiny.

 

Vodotesnosť

Konštrukcia obojku je stavaná na dážď, nepriaznivé počasie aj na kúpanie. Vďaka funkcii DryTek je obojok vodotesný a ponoriteľný až do hĺbky 7,6 metrov. Pes sa môže s obojkom bez obáv kúpať alebo môžete prijímač čistiť opláchnutím vodou.

 

Počet psov

Vysielač elektronického obojku umožňuje vykonávať výcvik až u 6 psov zároveň. Podmienkou je prikúpenie ďalších elektronických obojkov.

 

Dĺžka obojku

Flexibilný, pružný a ľahko umývateľný obojok je nastaviteľný v dĺžke od 27 do 72 cm. Remienok je preto vhodný pre malé i veľké psy. Jeho nosenie nedráždi pokožku.

 

Parametre

Prijímač elektronického obojku váži len 125 g a vyniká kompaktnými rozmermi 6,5 x 2,8 x 4,5 cm (šírka, výška, hĺbka). Malé rozmery vysielača 5 x 3 x 10 cm (šírka, výška, hĺbka) s váhou 138 g umožňujú skvelé ovládanie a ľahké uloženie do vrecka.

 

V čom vám elektronický obojok pomôže?

Elektronický obojok SportDOG 1600m Tréner využijete pri základnom i profesionálnom výcviku ako domácich, tak i služobných psov. S možnosťou účinne ovládať viac psov naraz je zariadenie vhodné k výcviku skupiny psov napríklad pre lovecké alebo pastierske účely.

Obsah balenia:

  • 1x ovládač
  • 1x prijímač
  • 1x lokalizátor SD-BEEP-E
  • 1x nabíjačka na ovládač a prijímač
  • 1x šnúrka na zavesenie vysielačky
  • 2 páry vymeniteľných elektród (krátke a dlhé)
  • 1x CZ návod