Elektronický výcvikový obojok CANICOM 200 FIRST

Pôvodne: 134.90 €
109.90 €
vrátane DPH
Skladom
Zásielková spoločnosť Geis 23.10.2019
Dosah: 200 m
Vhodné pre psov:
Možnosť ovládať: 1
Funkcia: zvuk + el.impulz
(+421) 221 201 059

Výcvikové obojky Canicom vynikajú svojou kvalitou a profesionálnym spracovaním. Právom tak patria medzi najlepšie Canicom 200 First elektronické obojky. Model Canicom 200 First vyniká zjednodušeným ovládaním a je vhodný pre základný hobby výcvik. Dosah obojku je až 200 m.

Prednosťou výcvikového obojku Canicom 200 First je veľmi malý, ľahký a skladný ovládač bez vonkajšej antény. Prijímač obojku je plne vodotesný a je vhodný aj pre kúpanie. Výhodou je tiež ľahká aktivácia obojku, ktorý sa zapína pomocou priloženia magnetu integrovaného vo vysielači. Korekcie elektronického obojku sú nastaviteľné v 5 úrovniach intenzity. Obojok je vhodný pre malé, stredné aj veľké plemená psov.

Prijímače obojkov Canicom sú univerzálne, teda je možné použiť pre celý štandardný rad vysielačov Canicom. Pred použitím stačí iba podľa návodu spárovať konkrétny prijímač s vysielačom.

Výhody

Nevýhody

plne vodotesný prijímač
malý a ľahký vysielač
jednoduché ovládanie
5 úrovní intenzity korekcie
 veľká výdrž batérií

dosah 200 m
ovládanie len jedného psa
nemá vibrácie

 

Dosah obojku

Elektronický obojok Canicom 200 First disponuje dosahom až 200 m. Tento dosah postačí pre výcvik na voľných priestranstvách. Počas výcviku medzi stromami a inými prekážkami, dochádza k zníženiu signálu a dosah obojku teda nemusí byť plne dostačujúci.

 

Typ korekcie

Obojok vysiela dva druhy korekcie - zvukové znamenie a elektrostatický impulz, ktorý je nastaviteľný v 5 úrovniach intenzity. Každá úroveň intenzity sa ovláda vlastným tlačidlom.

 

Batérie

Prijímač aj vysielač sú osadené 3V lítiovou batériou. Životnosť batérií závisí od intenzity používania. V pohotovostnom režime vydrží batéria až 7 mesiacov. V trvalej prevádzke a počas intenzívneho výcviku je výdrž batérií až 2 mesiace. Stav napätia batérií v prijímači aj vysielači je signalizovaný LED diódou.

 

Vodotesnosť

Prijímač výcvikového obojku Canicom 200 First je plne vodotesný a vhodný na kúpanie a ponory. Prijímač vďaka zapínaniu magnetom nemá žiadne zapínacie tlačidlo, teda nedisponuje slabými miestami, cez ktoré by voda mohla do prijímača vniknúť.

 

Počet psov

Vysielač obojku Canicom 200 First umožňuje ovládanie len jedného psa. Proti rušeniu cudzími signálmi je obojok chránený mikroprocesorom.

 

Dĺžka obojku

Kvalitný obojok vyrobený z koženkového materiálu je flexibilne nastaviteľný pre obvod krku psa od 20 do 50 cm. V prípade potreby možno prijímač nasadiť na dlhší remienok.

 

Parametre

Elektronický obojok Canicom 200 First vyniká ľahkým prijímačom s hmotnosťou 40 g a kompaktnými rozmermi 4 cm x 9,6 cm x 1,8 cm (šírka, výška, hĺbka). Prijímač naopak váži 75 g a disponuje rozmermi 6,8 cm x 3,8 cm x 4,3 cm (šírka, výška, hĺbka).

 

V čom vám elektronický obojok pomôže?

Elektronický obojok Canicom 200 First pomáha pri základnom výcviku poslušnosti a odnaučení nežiaduceho správania. Ľahko psa odnaučíte ťahať za vôdzku alebo utekať bez povelu pána pri vychádzkach na voľno. Rovnako ľahko psa vycvičíme pre chôdzu pri nohe a k základným povelom "sadni", "ľahni", "zostaň".