Dogtra 600M

238.60 €
vrátane DPH
Na objednávku - kontaktujte nás.
Dosah: 600 m
Vhodné pre psov:
Možnosť ovládať: 2
Funkcia: vibrácie + el.impulz
(+421) 221 201 059

Elektronický obojok Dogtra 600 patrí medzi pokročilé výcvikové obojky, ktoré sú vhodné pre služobný a profesionálny výcvik. Dosah obojku je praktických 600 m.

Ako korekčné upozornenia používa obojok vibrácie a krátky aj dlhý elektrostatický impulz, ktorý je nastaviteľný v 100 úrovniach intenzity. Vďaka širokej škále intenzity elektrostatických impulzov možno veľmi presne nastaviť požadovanú silu impulzu, na ktorý bude pes reagovať. Elektronickému obojku nevadí extrémne prostredie, blato, sneh, ani voda. Obojok je vodotesný a ponoriteľný. Zapínanie obojku je dômyselne riešené prostredníctvom elektromagnetického kontaktu.

Vysielač s pevnou konštrukciou vyniká zvýšenou odolnosťou voči poškodeniu a je vodotesný voči zvýšenej vlhkosti a krátkodobému dažďu. S vysielačom je možné ovládať až dva psy naraz.

 

Výhody

Nevýhody

dosah 600 m
2 druhy korekcie - vibrácie, impulz
dlhé a krátke impulzy
 100 úrovní nastavenia intenzity
 vodotesný obojok
 malé rozmery prijímača
 ľahké ovládanie

bez zvukovej korekcie
kratšia životnosť batérií

 

Dosah obojku

Efektívny dosah signálu výcvikového obojku je 600 m. Táto vzdialenosť je dostatočná na vykonávanie výcviku na otvorených priestranstvách, bez toho aby ste sa museli obávať úteku psa.

 

Typ korekcie

Obojok umožňuje regulovať správanie psa prostredníctvom dvoch druhov korekcie - vibrácií a elektrostatických impulzov, ktoré sú nastaviteľné v širokej škále 100 úrovní intenzity. Elektrostatické impulzy možno tiež vysielať v krátkej a dlhej dĺžke.

 

Batérie

Vysielač je napájaný nabíjacou 4,8 V NiMH batériou s kapacitou 400 mAh. Výdrž batérie podľa intenzity používania presahuje 7 dní. Prijímač elektronického obojku je napájaný nabíjaciou 3,6 V NiMH batériou s kapacitou 345 mAh. Jej výdrž je v rozmedzí od 3 do 7 dní. Batérie sú nabité v priebehu dvoch hodín.

 

Vodotesnosť

Prednosťou elektronického obojku je plne vodotesný prijímač, ktorý je ponoriteľný do hĺbky 1 m. Naproti tomu vysielač nie je skonštruovaný k ponorom, ale znesie krátkodobé zaťaženie zvýšenou vlhkosťou a dažďom.

 

Počet psov

S vysielačom Dogtra možno vykonávať výcvik až u dvoch psov. Podmienkou je prikúpenie samostatného elektronického obojku. Prepínanie medzi jednotlivými psami je jednoduché a rýchle.

 

Dĺžka obojku

Prijímač je umiestnený na kvalitnom plastovom obojku, ktorý psa nedráždi a je odolný voči znečisteniu. Dĺžka obojku je flexibilne nastaviteľná od 20 cm do 55 cm.

 

Parametre

Výhodou elektronického obojku Dogtra je malý rozmer prijímača 3 cm x 6,5 cm x 4 cm (výška, šírka, hĺbka) a hmotnosť 90 g. Kompaktný je tiež vysielač s rozmermi 9 cm x 4 cm x 3,4 cm (výška, šírka, hĺbka), ktorý váži 125 g.

 

V čom vám elektronický obojok pomôže?

S profesionálnym výcvikovým obojkom Dogtra odnaučíte psa zlozvykom, ktorými môže byť ťahanie za vôdzku, utekanie za zverou alebo skákanie na ľudí. Obojok je zároveň vhodný ako pre začínajúcich výcvik, tak aj pre perfektné docvičenie už naučených povelov. Pre svoj vysoký dosah 600 m môžete navyše psa cvičiť vo voľnej prírode alebo pri prechádzkach nechať psa prebehnúť na voľno bez toho, aby ste sa museli báť, že pes utečie.